ΒΙΝΤΕΟ: Φαινομενική στροφή του Μιλάνου, από 0: 2 σε 3: 2 στο "San Siro"

Οι «ροσονέρι», παρότι είχαν αρνητικό αποτέλεσμα, τελικά θριάμβευσαν απέναντι στην ομάδα της Βερόνα στην ιταλική Serie A / Μιλάνο, Ιταλία / 16 Οκτωβρίου 2021 / Φωτογραφία: EPA-EFE / MATTEO BAZZI

Οι παίκτες της Μίλαν κέρδισαν απόψε εντός έδρας μετά από ανατροπή επί της Βερόνα με 3: 2, σε αγώνα από τον όγδοο γύρο στο ισχυρότερο ιταλικό πρωτάθλημα.

Η Βερόνα είχε προβάδισμα δύο τερμάτων στο Σαν Σίρο αφού ο Τζιανλούκα Καπράρι σκόραρε στο έβδομο λεπτό και ο Αντονίν Μπαράκ στο 24 'από το σημείο του πέναλτι.

Οι «ροσονέρι» έκαναν πλήρη ανατροπή κατά το δεύτερο ημίχρονο. Ο Ολιβιέ Ζιρού σημείωσε το πρώτο γκολ στο 59 'και ο Φρανκ Κέισι ισοφάρισε στο 76' από το σημείο του πέναλτι.

Τη νίκη για τους γηπεδούχους έφερε ο ποδοσφαιριστής της Βερόνα, Κοράι Γκούντερ, με ένα κωμικό αυτογκόλ στο 78ο λεπτό.

Μετά την έβδομη νίκη στο πρωτάθλημα, η Μίλαν ανέβηκε στην πρώτη θέση του πίνακα με 22 βαθμούς, έναν βαθμό περισσότερο και έναν αγώνα περισσότερο από τη δεύτερη θέση της Νάπολι της εθνικής Μακεδονίας Ελίφ Έλμας.

Η Βερόνα γνώρισε την τέταρτη ήττα της και με 13 βαθμούς καταλαμβάνει τη 2η θέση στον πίνακα. Νωρίτερα σήμερα, η Σπέτσια κέρδισε τη Σαλερνιτάνα 1: XNUMX, α Η Λάτσιο ήταν καλύτερη στο ντέρμπι από την Interντερ στο «Olimpico» με 3: 1.