ΒΙΝΤΕΟ: Φανταστικό ματς στη Νάπολη με θλιβερό τέλος για Έλμας και Νάπολι

Πέντε γκολ σημειώθηκαν στο γήπεδο «Diego Maradona» / φωτό: EPA-EFE / CESARE ABBATE

Οι παίκτες της Αταλάντα νίκησαν με 2:3 τη Νάπολι σε ένα ματς γεμάτο ανατροπές. Η ήττα για τη Νάπολι σήμανε και την απώλεια της πρώτης θέσης στον πίνακα της Serie A, οι Ναπολιτάνοι είναι τρίτοι με 36 βαθμούς, δύο λιγότερους από την πρωτοπόρο Μίλαν και έναν λιγότερο από την Ίντερ.

Στο έβδομο λεπτό, ο Ρουσλάν Μαλινόφσκι σόκαρε τους γηπεδούχους στο γήπεδο «Ντιέγκο Μαραντόνα» και νίκησε με φοβερό σουτ τον Οσπίνα.

Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να επιτίθενται, είχαν αρκετές ευκαιρίες για να αυξήσουν το προβάδισμα και η ποινή για τα άστοχα ήρθε στο 40' όταν ο Πιότρ Ζελίνσκι ισοφάρισε.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, η Νάπολι έφτασε σε σημείο καμπής, στο 47ο λεπτό ο Ντρίς Μέρτενς έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους.

Αυτό όμως δεν πτόησε τους φιλοξενούμενους που μέσα σε μόλις πέντε λεπτά έκαναν την πλήρη ανατροπή. Πρώτα στο 66' ισοφαρίζει ο Μέριχ Ντεμιράλ και στο 71' ο Ρέμο Φρόυλερ σκοράρει για πλήρη ανατροπή.
Η Εθνική ΠΓΔΜ Ελίφ Έλμας έπαιξε και τα 90 λεπτά.