ΒΙΝΤΕΟ | Κύπελλο Αγγλίας: Οι Βραζιλιάνοι εξασφάλισαν τη νίκη της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Φωτογραφία: Manchester United/Twitter

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ προκρίθηκε στη φάση των 3 του Κυπέλλου Αγγλίας αφού πανηγύρισε εντός έδρας τη νίκη με 1:XNUMX επί της Ρέντινγκ.

Αν και η Γιουνάιτεντ κυριάρχησε, δεν σκόραρε στο πρώτο ημίχρονο και μετά την ανάπαυλα είδαμε ένα πραγματικό σόου σε σκηνοθεσία των Βραζιλιάνων Antony, Casemiro и Φρειδερίκος. Ο Κασεμίρο άνοιξε το σκορ στο 51' και ο Αντόνι έδωσε ασίστ.

Το δεύτερο γκολ ήταν επίσης έργο του Κασεμίρο, με ασίστ του Φρεντ. Ήταν το 66ο λεπτό όταν ο Φρεντ πέτυχε το τρίτο γκολ.

Οι επιλεγμένοι Paul Ins μέχρι το τέλος πέτυχαν τιμητικό γκολ παρά το γεγονός ότι έμειναν χωρίς την αποβολή Κάλαντα που κέρδισε κόκκινη κάρτα στο 65ο λεπτό.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ FA CUP:

Γουόλσολ - Λέστερ 0:1, Άκρινγκτον - Λιντς 1:3, Μπλάκμπερν - Μπέρμιγχαμ 2:2, Μπίρσταλ Σίτι - WBA 3:0, Φούλαμ - Σάντερλαντ 1:1, Ίπσουιτς - Μπέρνλι 0:0, Λούτον - Γκρίμσμπι 2:2, Σέφιλντ – Φλίτγουντ 1:1, Σαουθάμπτον – Μπλάκπουλ 2:1, Πρέστον – Τότεναμ 0:3.