ΒΙΝΤΕΟ | Ο Έλμας πήρε δέκα λεπτά στη νίκη της Νάπολι κόντρα στην Τορίνο

Νάπολι - Τορίνο/1 Οκτωβρίου/ φωτογραφία: EPA-EFE/CESARE ABBATE

Νέο θρίαμβο στην ιταλική Serie A σημείωσε η Νάπολι του Ελίφ Έλμας, αφού νίκησε εντός έδρας την Τορίνο με 3:1.

Οι Ναπολιτάνοι επιβεβαίωσαν την ιδιότητά τους ως φαβορί και ο νικητής κρίθηκε στα πρώτα 37 λεπτά του αγώνα. Σε εκείνο το διάστημα, η ομάδα του Λουτσιάνο Σπαλέτι πέτυχε τρία γκολ για το προβάδισμα 3:0.

Ο Ανγκίσα πέτυχε δύο γκολ για τη Νάπολι, και το ένα ήταν έργο του εξαιρετικού Γεωργιανού Κβαρατσέλια. Στο τέλος του ημιχρόνου, η Τορίνο κατάφερε να μειώσει σε 3:1 μέσω της Sanabria.

Το δεύτερο ημίχρονο δεν έφερε γκολ, η Νάπολι σίγουρα κράτησε το κεκτημένο πλεονέκτημα και κέρδισε τους αναμενόμενους βαθμούς από αυτή τη μονομαχία. Όπως τις περισσότερες φορές αυτή τη σεζόν και αυτό το παιχνίδι Ο Ελίφ Έλμας ξεκίνησε από τον πάγκο, ο Σπαλέτι του έδωσε ευκαιρία στο 81ο λεπτό της αναμέτρησης.