ΒΙΝΤΕΟ: Η Μπάγερν Μονάχου επέστρεψε με στυλ στις νίκες στην Bundesliga

Sadio Mane, το μεγαλύτερο αστέρι του ποδοσφαίρου της Σενεγάλης/Φωτογραφία: EPA-EFE/FILIP SINGER

Μετά από τέσσερα συνεχόμενα παιχνίδια χωρίς θρίαμβο, οι βαυαρικοί κολοσσοί έφεραν ξανά χαρά στους πιστούς οπαδούς τους μετά από πολύ καιρό.

Απόψε, στον πρώτο αγώνα της όγδοης αγωνιστικής στο ισχυρότερο γερμανικό πρωτάθλημα, η ενδεκάδα των Μπάγιερν Μονάχου με 4:0 τον νίκησε Μπάγερ Λεβερκούζεν.

Όλα τα διλήμματα για τον νικητή αυτής της συνάντησης λύθηκαν ήδη από το πρώτο ημίχρονο, όταν οι σκόρερ μπήκαν στη λίστα. Υγιής, Μιούζικαλ и Μανς.

Ο τελικός επίλογος ορίστηκε στα 84 λεπτά Μυλωνάς. Προηγουμένως, ο Μανέ σημείωσε γκολ στο 56', το οποίο όμως ακυρώθηκε λόγω φάουλ.

Στον πίνακα της Bundesliga, μετά την τρίτη νίκη της σεζόν, η ομάδα του Julian Nagelsmann βρίσκεται στη δεύτερη θέση με 15 βαθμούς, δύο λιγότερους από την κορυφαία Union Berlin, που θα έχει τον αγώνα της το Σάββατο στην Άιντραχτ Φρανκφούρτης. Η Μπάγερ Λεβερκούζεν βρίσκεται στην 16η θέση με πέντε 5 βαθμούς.