Η Σερένα Γουίλιαμς ολοκλήρωσε την εμφάνισή της στο Masters του Τορόντο στον δεύτερο γύρο

Η Serena Williams παίζει την τελευταία σεζόν της καριέρας της/φωτογραφία: EPA-EFE/EDUARDO LIMA

Η Αμερικανίδα τενίστρια Serena Williams ηττήθηκε στον δεύτερο γύρο του τουρνουά Masters Series 1000 που διεξάγεται στο Τορόντο. Η μικρότερη από τις αδερφές Williams έχασε από την Belinda Bencic σε δύο σετ με 6:2,6, 4:78 σε μόλις XNUMX λεπτά αγώνα.

Η Μπέντσιτς αποφάσισε το πρώτο σετ με δύο μπρέικ και στο δεύτερο σετ μόνο ένα μπρέικ ήταν αρκετό για τον θρίαμβο και την τοποθέτηση της στους XNUMX.

Αντίπαλος του Benčić στη φάση των 6 θα είναι η Garbine Muguruza, η οποία ήταν πιο επιτυχημένη από την Kaya Kanepi σε δύο σετ (4,6:4, XNUMX:XNUMX).

Η Καναδή Bianca Andreescu κέρδισε με 6:3,4, 6,6:3, XNUMX:XNUMX την Alize Cornet και στον επόμενο γύρο θα παίξει με την κινέζικη Zheng, στην οποία παρέδωσε το ματς ο Ons Jabert.