PMFL: Νικητής στο Κράτοβο ο Leader Struga

Φωτογραφία: FC Struga

Σήμερα το απόγευμα διεξήχθη ο πρώτος αγώνας της 16ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της πΓΔΜ και σε αυτόν η πρωτοπόρος Στρούγκα Τριμ Λουμ σημείωσε νίκη στο Κράτοβο επί της Σίλεξ με 1:2.

Εξασφάλισαν τη νίκη για το φαβορί σε αυτό το ματς Ο Ιμπραίμι και ο Μαλέσκι, ο Ριστόφσκι ήταν ο σκόρερ για τη Σίλεξ.

Τώρα η Στρούγκα απέχει ένα βήμα από την πρωταθλήτρια του φθινοπώρου για τη φετινή σεζόν. Ο αγώνας άνοιξε μετά από 10 λεπτά αγώνα, Ljamalari ξεκίνησε πάνω από τον Ιμπραΐμι στη μεγάλη περιοχή και ο διαιτητής έδειξε το σημείο του πέναλτι. Ο Ιμπραήμι ήταν ο αξιόπιστος υλοποιητής της.

Η δουλειά για τη Σίλεξ έγινε πιο δύσκολη όταν στο 22ο λεπτό Ο Ljamalari κέρδισε δεύτερη κίτρινη κάρτα και στάλθηκε νωρίς στα αποδυτήρια. Μόλις τρία λεπτά μετά την αποβολή του, ο Μαλέσκι ​​έκανε το 0:2.

Η Σίλεξ προσπάθησε στο δεύτερο ημίχρονο να πάρει ένα γκολ και να κάνει κάτι, ωστόσο κατάφερε να μετριάσει την ήττα μόνο μέσω του Ριστόφσκι στο 83ο λεπτό.