Το πέμπτο γκολ του Μπαμπούνσκι για την Ντέμπρετσεν αυτή τη σεζόν

Φωτογραφία: dorianbabunski/Instagram

Μακεδόνας ποδοσφαιριστής Ντόριαν Μπαμπούνσκι ήταν ο σκόρερ σήμερα για την Ντέμπρετσεν στη νίκη με 3-0 επί της Ζαλαγκέρσεγκ στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του Ουγγρικού Πρωταθλήματος.

Η Ντέμπρετσεν προηγήθηκε μετά από μόλις τρία λεπτά αγώνα με το γκολ του Shchechi, και μετά Νάνος από πέναλτι στο 35' κάναμε το 2:0.

Το γκολ για το 3:0 πέτυχε ο Μπαμπούνσκι στο 53ο λεπτό. Ο εκπρόσωπος της ΠΓΔΜ ήταν στο γήπεδο μέχρι το 73ο λεπτό. Αυτό το γκολ για τον Μακεδόνα επιθετικό ήταν το πέμπτο της σεζόν.

Παρεμπιπτόντως, όσον αφορά τους ποδοσφαιριστές της Μακεδονίας, σήμερα πέτυχαν γκολ Ένις Μπάρντι για την Τραμπζονσπόρ и Στέφαν Ρίστοφσκι για την Ντιναμό Ζάγκρεμπ.