Milev: Με λιγότερα λάθη έως νέες επιτυχίες σε ευρωπαϊκές διοργανώσεις

ΟΚ Στρούμιτσα Ο ΝΙΚΟΒ γνώρισε τον αποκλεισμό στον διπλό αγώνα με την Ντιναμό Άπελντορν/φωτογραφία: facebook.com/okstrumica

Πρωταθλήτρια Μακεδονίας στο βόλεϊ Στρούμιτσα ελάχιστα έχασε τον αποκλεισμό της ολλανδικής Ντιναμό Άπελντον Πρόκριση Champions League.

Μετά την ήττα στον πρώτο αγώνα με 3:0, στη ρεβάνς στα Σκόπια ο εκπρόσωπος μας θριάμβευσε με 3:1, μετά το οποίο ο ταξιδιώτης για την επόμενη φάση κρίθηκε στο "χρυσό σετ" στο οποίο οι αντίπαλοι ήταν καλύτεροι με 15:13. .

Η Strumica θα συνεχίσει τις διεθνείς εμφανίσεις της αυτή τη σεζόν τον Οκτώβριο Το Κύπελλο CEV όπου αντίπαλος είναι η κροατική ομάδα της Μούρσα από την Όσιγιεκ.

Ένας από τους πιο έμπειρους παίκτες της ομάδας, ο Βλάντο Μίλεφ ελπίζει για νέα θετικά αποτελέσματα το επόμενο διάστημα.

- Παίξαμε ένα καλό ματς, ήταν ένα πολύ δύσκολο ματς. Είμαι χαρούμενος που ήμασταν καλύτεροι στον αγώνα, αυτό είναι ένα πρώτο βήμα στο βόλεϊ του συλλόγου μας, με σκοπό να ανεβάσουμε επίπεδο. Ήμασταν άτυχοι στο «χρυσό σετ», μας λείπει η εμπειρία, το παιχνίδισμα. Έχουμε νέα ομάδα, νομίζω ότι έχουμε προοπτική. Αν δουλέψουμε καλά και αν αφοσιωθούμε στη διόρθωση των λαθών μας, νομίζω ότι μπορούμε να προσβλέπουμε στην επιτυχία σε περαιτέρω αγώνες του Ευρωπαϊκού Κυπέλλου - λέει ο Milev.