Ο Λαζάροφ προειδοποιεί: Κάναμε λάθη που δεν πρέπει να επαναληφθούν, το ματς με την Τουρκία είναι το πιο σημαντικό

Φωτογραφία: RFM/Facebook

Οι χαντμπολίστες του Η ΠΓΔΜ σημείωσε σήμερα μια πειστική και αναμενόμενη νίκη επί του Λουξεμβούργου με 38:24 στα προκριματικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος 2024.

Ωστόσο, παρά τη νίκη, ο εκλέκτορ Κίρε Λαζάροφ δεν είναι απόλυτα ικανοποιημένος με αυτό που έπαιξαν οι χαντμπολίστες. Όπως είπε ο Λαζάροφ, το δεύτερο ημίχρονο χρησιμοποιήθηκε για προπόνηση, αλλά έγιναν λάθη που δεν πρέπει να γίνουν στο μέλλον.

«Συγχαρητήρια στους χάντμπολίστες μου για τη νίκη και τη στάση τους απέναντι στον αγώνα. Είναι δύσκολο να έχεις κίνητρο όταν έχεις 11 γκολ παραπάνω, ήμουν παίκτης και το ξέρω. Στο δεύτερο ημίχρονο έπεσε ο ρυθμός, προσπαθήσαμε να το χρησιμοποιήσουμε για προπόνηση, αλλά κάναμε λάθη που δεν πρέπει να γίνουν στο μέλλον», είπε ο Λαζάροφ.

Σύμφωνα με τον Λαζάροφ, το ματς με την Τουρκία θα είναι το πιο σημαντικό στα προκριματικά.

«Πηγαίνουμε στην Τουρκία σε τρεις μέρες και κατά τη γνώμη μου αυτός ο αγώνας είναι ο πιο σημαντικός στα προκριματικά». Είναι τιμή και χαρά για μένα να ηγούμαι μιας τέτοιας ομάδας που έχει περιθώρια να προχωρήσει στο μέλλον», είπε ο Λαζάροφ.

Θα θυμίσουμε μαζί μας σε όμιλο εκτός από Τουρκία και Λουξεμβούργο είναι και η επιλογή της Πορτογαλίας.