Χωρίς πλασέ στα ημιτελικά της διοργάνωσης του Ισραήλ ο Καλίν Ιβανόβσκι

φωτογραφία: instagram.com/kalin_ivanovskii/

Καλίν Ιβανόβσκι τελείωσε την παράσταση του Το τουρνουά Futures της Ιερουσαλήμ, Ισραήλ, έχασε σήμερα από τον γηπεδούχο ανταγωνιστή Ντάνιελ Ζάκερμαν.

Ο Μακεδόνας τενίστας δεν κατάφερε να εξασφαλίσει μια θέση στα ημιτελικά μετά την ήττα με 0:2 σε σετ 4:6 και 6:7.

Στο πρώτο σετ, ο Ιβανόβσκι προηγήθηκε με 1:0 και 2:1 σε παιχνίδια, αλλά ο αντίπαλος επέστρεψε για πλεονέκτημα 2:3 και 3:4. Ο Μακεδόνας κατάφερε μόνο να ισοφαρίσει και ο Ισραηλινός χρησιμοποίησε το σερβίς του για προβάδισμα 1:0 στα σετ.

Το δεύτερο σετ έφερε ακόμη μεγαλύτερο ενθουσιασμό, ο Ζούκερμαν κέρδισε θετικό 4:2, στη συνέχεια ο Ιβανόβσκι ανταπέδωσε με ένα σερί τριών αγώνων για το 5:4 και είχε μια ωραία ευκαιρία να ισοφαρίσει σε 1:1 στα σετ, αλλά έχασε την ευκαιρία. δικό του σερβίς.

Το σετ κρίθηκε σε «τάι-μπρέικ» στο οποίο ο Ζούκερμαν κέρδισε με 8:6.