Ανίσχυρη η Eurofarm Pelister απέναντι στην Κιέλ στη Γερμανία

Φωτογραφία: Eurofarm Pelister

Νέα πειστική ήττα γνώρισε η πρωταθλήτρια Μακεδονίας Eurofarm Pelister για την 12η αγωνιστική του Champions League αφού ηττήθηκε με 29:23 απόψε στο Κίελο.

Ο νικητής είχε κριθεί ήδη από το πρώτο ημίχρονο, το οποίο η γερμανική ομάδα έπαιξε έξαλλα και δεν επέτρεψε στους «Πελιστεριανούς» να ελπίζουν σε κάποια έκπληξη. Μετά το πρώτο 30λεπτο οι γηπεδούχοι είχαν πλεονέκτημα 19:10.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Κίελ μπορούσε να αντέξει λίγη χαλάρωση, οπότε η πρωταθλήτρια ΠΓΔΜ μείωσε σε 22:17, ωστόσο ήταν πολύ λίγο για οποιαδήποτε έκπληξη.

Ο Ραντιβόγεβιτς με έξι γκολ ήταν ο πιο αποτελεσματικός στην Eurofarm Pelister, ενώ ο Πεσέφσκι ολοκλήρωσε τον αγώνα με τέσσερα γκολ. Σκόραραν από τρία γκολ ο καθένας Filip Kuzmanovski, Dejan Manaskov και Cechte. Ο τερματοφύλακας Lesjak συγκέντρωσε 13 αποκρούσεις.