1ΜΦΛ: Η Στρούγκα με παίκτη λιγότερο κατέστρεψε τη Σίλεξ, η Σκέντια με στροφή στους βαθμούς

Στην πέμπτη σερί νίκη στο 1MFL έφτασαν οι παίκτες της Στρούγκα Τριμ Λουμ/Φωτογραφία: facebook.com/Fcstruga

Struga Trim Lum έχει ένα καλό ξεκίνημα αυτή τη σεζόν Το πρώτο πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Μακεδονίας (1MFL), πανηγύρισε στο πέμπτο του παιχνίδι στο οποίο θριάμβευσε Σίλεξ με 2:1.

Οι παίκτες του κόουτς Srdjan Zaharievski προηγήθηκαν μετά το πρώτο ημίχρονο με το γκολ του Ιμπραΐμη που ήταν εύστοχος από πέναλτι στο 31ο λεπτό.

Η ισοφάριση έγινε στο 72' όταν ο Κράτοβτσι πέτυχε ένα γκολ Ρίστοφσκι. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την ευκαιρία να κάνουν ολική ανατροπή, μετά στο 74ο λεπτό Ο Ιλιέσκι δέχθηκε κόκκινη κάρτα στους γηπεδούχους.

Όμως, παρά τους αγώνες, κατάφεραν να πάρουν άλλη μια νίκη στο τέλος χάρη στο γκολ του Σαμπάνι σε 82 λεπτά.

Ο σημερινός πρωταθλητής Σκούπι ισοπαλία 1:1 κατά Νίκη, και τα δύο γκολ σημειώθηκαν στο τέρμα, στο 81' ο Κέφας έφερε πλεονέκτημα στον Τσαϊρτσάνι και η Πριλεπτσάνι απέφυγε την ήττα τρία λεπτά αργότερα όταν ο Γκαλέφσκι σούταρε.

Tikvesh υπήρξε θετικό από το 19λεπτο με το γκολ του Σπαχίου κόντρα Σκέντιγια, αλλά οι «κοκκινόμαυροι» του Τετόβου δεν επέτρεψαν αιφνιδιασμό και έφτασαν στον τρίτο θρίαμβο της σεζόν με τα γκολ των Χασάνι (22'), Ντίτα (42') και Ντόριεφ (58').