Ел Чека до Заев: Кога ќе му се јавиш на Трамп осигурај се дека ќе биде тој! – Слободен печат
ВестиМакедонија

Ел Чека до Заев: Кога ќе му се јавиш на Трамп осигурај се дека ќе биде тој!

Слушнав дека Зоран Заев ќе побара од САД да ме апсат бидејќи им ги вадам на виделина нивните злосторства и криминали.

Ел Чека, по последната објава на „бомба“ за убиството на Мартин Нешковски и откако слушна дека премиерот Зоран Заев ќе побара негово апсење, со провокативен статус се огласи на Фејсбук.

– Слушнав дека Зоран Заев ќе побара од САД да ме апсат бидејќи им ги вадам на виделина нивните злосторства и криминали кои ги имаат направено овие главните во државата кои се од глава до пета криминализирани. Зајче, кога ќе му се јавиш на Трамп осигурај се дека ќе биде тој, да не испадне после да ти кренат слушалка оние руските комичари“, напиша Ел Чека.

Премиерот Зоран Заев во интервју на ТВ Клан Македонија рече дека ќе побара негово апсење.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close