Експлозијата во Бејрут прекина фотографирање на млад пар на денот на венчавката (ВИДЕО)

На социјалните мрежи и понатаму се објавуваат видеа од страшната експлозија во Бејрут во која загинаа 158 лица, а повредени се повеќе од 5.000 луѓе.

На последното видео може да се види фотографирањето на млада брачна двојка на венчавката неколку секунди пред разорниот удар.

На видеото се гледа изразот на нејзините лица во моментот на експлозијата, а засега не е позната нивната здравствена состојба.

Погледнете го краткото видео:

Прочитајте и...  Директна поддршка за над 283 000 граѓани со четвртиот пакет мерки, најави Шахпаска

Прочитај повеќе

Замениче, ви се брза на кафе во Приштина?

Следете ја во живо доцна ноќва првата претседателска дебата меѓу Трамп и Бајден

Слободен печат

Песков: Русија е подготвена со ЕУ да го разјасни „случајот Навални”

Маријана Митровска

Макрон жестоко се бори парламентот да не заседава само во Брисел

Слободен печат

Хрватска регистрираше 135 новозаразени со ковид-19

Слободен печат

Бес во Индија по смртта на тинејџерка која беше групно силувана

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Нови санкции од Канада и Британија против Лукашенко

Слободен печат

Мицкоски слави роденден, соработниците го изненадија со торта (ФОТО)

Маријана Митровска

Србија 65 новозаболени од Ковид-19, еден починат

Слободен печат

Среде криза заминува медицински персонал- Главната сестра на Инфективна и две други си дадоа откази

Маријана Митровска

Рускиот историчар Дмитријев осуден на 13 години затвор поради сексуално злоставување на дете

Слободен печат

Нови рестрикции во Германија, на приватни собири до 25 лица

Маријана Митровска