Експлозија во ковид болницата во Ниш: Повредени се тројца медицински работници и еден пациент

Четири лица се повредени во експлозија и пожар во новата ковид болница во Клиничкиот центар во Ниш.

Како што јавува белградска ТВ Н1, повредени се тројца медицински работници и еден пациент.

До пожарот е дојдено кога експлодирала боца со кислород и тој бил брзо изгаснат. Истрагата се уште е во тек и повеќе информации ќе бидат достапни подоцна.

Најмногу жртви од почетокот на пандемијата во Србија, речиси 5.000 новозаразени

Прочитајте и...  Ахмети: Нема загриженост дека Меџити може да поднесе интерпелација против Груби и Османи

Поврзани вести

Ќе остане или ќе се повлече од Авганистан?: Одлуката на НАТО на министерски состанок во февруари

Слободен печат

ВИДЕО | Арифи: Поради опасноста од ковид-19, новогодишна прослава во Тетово нема да има

Слободен печат

Пејчиновиќ Буриќ: Пандемијата на ковид-19 доведе до зголемување на семејното насилство

Слободен печат

Поради дефект во Козле од 1 после полноќ 20 куќи сè уште без вода

Слободен печат

Шпанскиот крал во изолација по контакт со заболен од ковид-19

Слободен печат

ГП Евзони затворен за сообраќај поради штрајк на грчките цариници

Слободен печат

Остави Коментар