ЕКСПЛОЗИЈА во Диселдорф: Едно лице загина, а две се повредени - Слободен печат

ЕКСПЛОЗИЈА во Диселдорф: Едно лице загина, а две се повредени

Едно лице загинало, а две се повредени, во експлозија и пожар кој избил во зграда во Диселдорф.

Загинал 75-годишен маж, а едно од двете повредени лица е бремена жена. Полицијата засега не знае што ја предизвикало експлозијата во малиот станбен блок.

Прочитај повеќе

Оружен напад напад во САД: Полицијата уапси напаѓач кој усмрти едно и рани четири лица

Слободен печат

Русија сега располага со девизни резерви и злато во вредност од 557,5 милијарди долари

Слободен печат

Дождот е добредојден, но претставува нова закана за исцрпената Австралија (ВИДЕО)

Слободен печат

Раст на МБИ-10 индексот на Македонската берза

Слободен печат

Конгресот побара од Помпео да сведочи за убиството на Сулејмани

Слободен печат

Протести во Багдад: Еден загинат, 25 повредени во судири на полицијата и демонстрантите

Слободен печат

Остави Коментар

3 × three =

Прочитај повеќе

Ни слика ни тон, ако не е по бонтон!

Мирослава Бурнс

Новата методологија на ЕУ звучи охрабрувачки за Османи

Слободен печат

Трамп: Таканаречениот врховен лидер на Иран да внимава што зборува

Слободен печат

Временска прогноза: Умерено облачно со магла во котлините

Слободен печат

Европскиот суд за човекови права одлучи: Жртвите од лустрација обесштетени со вкупно 32.400 евра

МИА Агенција

Датумот нема да дојде пред новата влада

Слободанка Јовановска