ЕКСПЛОЗИЈА ВО ДАМАСК, двајца загинати (ФОТО)

Најмалку две лица загинале, а шестмина се повредени од проектил кој експлодирал во западниот дел од Дамаск, јавуваат медиумите ширум светот.

Наводниот проектил погодил цивилен објект во близина на либанската амбасада. Се уште не се знае кои се сторителите на овој напад.

Бројни фотографии почнаа да кружат на социјалните мрежи набргу по нападот, кој се случил помалку од еден час откако Израел објавил дека го убиле лидерот на палестинската милитантска група.

Се пренесува и дека токму израелските сили стојат зад овој напад, кој наводно дошол од либанскиот воздушен простор, кој и од порано бил користен од Израел за бомбардирање на Сирија.

Израел ниту ги негираше ниту пак ги потврди овие тврдења на странските медиуми.

Прочитајте и...  Делков: Досега немаме заразен во Неготино, задоволен сум од општествената одговорност која ја покажуваат фирмите

Прочитај повеќе

Болничар поради коронавирусот ја уби својата девојка – лекарка: Мислел дека го заразила, но резултатите покажаа друго

Слободен печат

Здравствената криза да не се користи за нарушување на човековите права, апелираат невладините организации

Слободен печат

Во Италија дозволена продажба на цвеќиња, растенија и семе

Слободен печат

Се огласи осудениот Талески: Судскиот процес беше сè, само не потрага по ВИСТИНАТА, тоа беше циркус за јавноста

Слободен печат

По примерот на Кина и Јужна Кореја воведени мерки за дезинфекција на улици ширум Франција

Слободен печат

Гувернерот на Њујорк предупредува: За 6 дена ќе останеме без респиратори ако продолжи вака

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

МНР: Со лет од Берлин и Бон вратени уште 180 македонски граѓани

Слободен печат

Спасовски го осуди нападот врз девојката од Штип: Никој не треба да живее во страв или тортура

Слободен печат

Димитров: Првпат сме на состанок на НАТО како полноправна членка, потребна силна солидарост во корона кризата

МИА Агенција

„Одев со Пепи ама раскинавме, тепањето беше пред два месеци“ – раскажува тепаното девојче од Штип (ВИДЕО)

Слободен печат

Морничави сцени од Еквадор: Армијата собира лешови од улица (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Продолжува да опаѓа бројот на новозаразени лица со коронавирусот во Италија

Слободен печат