Експлозија пред даночната канцеларија во Копенхаген: Нема повредени

Силна експлозија одекнала пред даночната канцеларија во Копенхаген, соопшти тамошната полиција.

Според информациите, експлозијата ги оштетила околните згради и ги скршила прозорците, но никој не е повреден.

Експлозијата се случила во вторникот вечерта, а отворена е и истрага за инцидентот, според началникот на полицијата.

„Премногу е рано да се каже кој стои зад експлозијата“, рече началникот.

Во исто време, полицијата ги повика граѓаните да пријават доколку знаат нешто за експлозијата.

Прочитајте и...  Бошков: Фирмите не се контејнер за лошите административци

Прочитај повеќе

АЛАРМ: На Инфективна примен пациент сомнителен за короновирус

Мими Ш.Петкова

ЛАЖНА ВЕСТ ЗА КОРОНА: На Клинички има полиција поради затвореник, а не поради новиот вирус

Слободен печат

Црна Гора го подгина степенот на подготвеност поради коронавирусот

Слободен печат

Реафирмирана потребата од договор за заштита на правата на македонското и на црногорското малцинство во двете држави

Слободен печат

Додик: Херметичкото затворање на границата со Хрватска за мигрантите е проблем за цела БиХ

Слободен печат

ОН: Израелско-палестинскиот конфликт да се реши со создавање на две држави

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Виена: Во ресторан се степале 50 членови на едно семејство, полцијата морала да бара засилување

Слободен печат

Јавноста бара оставка од водителот, кој победата на Сандерс во Невада ја спореди со напредувањето на нацистите во Европа

Слободен печат

Курти: Целиме кон организирање заеднички владини седници со Македонија и Црна Гора

Слободен печат

САД: Стапува на сила антиимигрантско правило засновано на застарен колонијален закон

Слободен печат

Несекојдневни слики од Јужна Кореја: Илјадници луѓе чекаат ред за да купат маски (ВИДЕО)

Слободен печат

Куќата во која пораснал Доналд Трамп повторно на продажба – цената непозната (ВИДЕО)

Слободен печат