Експлозија на автомобил во Турција, двајца мртви – Слободен печат
ВестиПланета

Експлозија на автомобил во Турција, двајца мртви

Во тек е истрага за утврдување на причината што ја предизвикало експлозијата, која била регистрирана во областа Рејханли.

При експлозија на автомобил во јужна Турција, во близина на границата со Сирија, загинале најмалку две лица, а бројот на повредени не е познат, пренесуваат светските медиуми.

Во тек е истрага за утврдување на причината што ја предизвикало експлозијата, која била регистрирана во областа Рејханли.

АП додава, повикувајќи се на агенцијата „Анадолија“, дека кон местото на настанот се упатиле неколку возила на итна помош и полиција.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close