Експлозија и пожар во стан во Карпош 4

ФОТО: МИА

Пожар избувнал во стан во скопската населба Карпош 4 попладнево, откако се случила експлозија, најверојатно на плинска боца.

Од противпожарната бригада информираа дека интервенирале на улицата „Разловечко востание“.

Командирот на скопската Бригада за противпожарна заштита Звонко Томески за „Слободен печат“ потврди дека на терен е интервенирано со три противпожарни возила и десет пожарникари.

-Пожарот е за кратко време локализиран, работиме на расчистување на случајот. Нема повредени, вели Томески.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот