9 C
Скопје

Експлозии во складиште со муниција во Екваторијална Гвинеја: Најмалку 98 загинати лица и 615 повредени

Најмалку 98 лица загинаа, а 615 се повредени во експлозија од „невнимателност“ што опустоши воен камп и куќи во Бата во Екваторијална Гвинеја, се вели во ревидираниот извештај на властите за билансот од немилиот настан.

Четири силни експлозии вчера урнаа неколку згради во воениот камп во Бата, како и голем број на куќи во околината.

Експлодираа складишта со муниција, а истрагата е во тек, наведоа властите.

Прочитајте и...  Митрески: СДСМ поддржува предлог-закон со кој пратеник не може да има двојно државјанство

Поврзани вести

МЗ: Пациентот кој почина и имаше 25 години имал хронично заболување и се лекувал во „Систина“

Слободен печат

ВИДЕО | Ракетен напад на аеродромот во Ирак: Експлозија во близина на американската база

Слободен печат

Министерство за економија ќе побара Владата да ја раскине концесијата за песок во Долно Коњари

Југослава Дуковска

Скопје за првпат добива вистински вертикални градини

СП.

Николовски: Објавен оглас за вработување на десет лица кои ќе го засилат тимот за борба против корупцијата

Слободен печат

Бектеши: Владата историски ја зголеми минималната плата

Слободен печат

Остави Коментар