ЕХФ тв: Навивачите на Вардар го одбележаа викендот во ЛШ! (ВИДЕО)

Спортскиот центар „Јане Сандански“ речиси беше исполнет, а верните навивачи покажаа дека се со играчите и во добро и во лошо.

Фановите на македонскиот и европски шампион уште еднаш покажаа зошто се „осмиот играч“ од трибините.

Така беше и во саботата, на мечот против Мотор Запорожје на кој Вардар славеше убедлива победа (38:28).

Арената Јане Сандански речиси беше исполнета, а навивачите покажаа дека се со играчите и во добро и во лошо.

И медиа тимот на ЕХФ знае дека Вардар се наоѓа во тежок период и ги прогласи неговите навивачи за најдобри во 12. коло во Лигата на шампионите.

Видеото можете да го погледнете на линкот ТУКА

Прочитајте и...  Шалке непријатно изненаден во Бундеслигата (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Партизан демантира дека тренерот Милошевиќ добил шамари од навивачите

Слободен печат

Панчев: Црвена звезда можеше долго време да владее во фудбалска Европа

Слободен печат

Реал Мадрид и понатаму највреден фудбалски клуб на светот

Слободен печат

Криштопанс:  Самсоненко ни вети дека ќе ни исплати тоа што ни должи…

Слободен печат

Болоња ги смирува страстите: Михајловиќ не е позитивен на корона

Слободен печат

На германскиот спорт му се потребни милијарда евра за да преживее

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Одложен приемот на Коби Брајант во Куќата на славните

Слободен печат

Тренерот на Партизан, Милошевиќ добил шамари од „Гробарите“

Слободен печат

Ливерпул се откажа од трансферот на Вернер, нема 60 милиони евра

Слободен печат

Икарди се премисли, останува во ПСЖ

Слободен печат

„Супер Марио“ е пред уште една неуспешна приказна

Слободен печат

Шалке непријатно изненаден во Бундеслигата (ВИДЕО)

Слободен печат