ЕГО ДО ВРВ: Доблестите на овие 3 хороскопски знаци лесно стануваат нивни маани – Слободен печат
ЕспресоХороскоп

ЕГО ДО ВРВ: Доблестите на овие 3 хороскопски знаци лесно стануваат нивни маани

Егоистичните и доминантни личности најчесто не се доживуваат себе како такви...

Датумот на раѓање ги одредува нашите особини и карактерот, тврдат астролозите.

Егоистичните и доминантни личности најчесто не се доживуваат себе како такви, додека пак околината и пречесто ги потенцира овие нивни карактеристики.

Некогаш ниту ним не им се допаѓа кога ќе забележат такво однесување кај себе. Нивната супериорност може да биде вистински проблем ако претераат.

Еве за кои хороскопски знаци станува збор:

РАК

Овој хороскопски знак е многу грижлив, но има и своја малку потемна страна. Многу бара од себе, а уште повеќе од другите. Сака да го почитуваат, затоа што му е потребна афирмација од околината за да се чувствува добро. Затоа и некогаш „насилно“ доминира и се наметнува во своето опкружување.

ОВЕН

Овните немаат влакна на јазикот, не ги интересира мислењето на луѓето и најчеста реченица им е „Баш ми е гајле што мислат за мене“. Но, всушност им е… Искреното мислење може многу да ги повреди, особено ако не се поклопува со претставата што тие ја имаат за себе во својата глава.

СКОРПИЈА

Се работи за силен хороскопски знак кој секогаш застанува зад она што го има кажано. Поради тоа луѓето ги наградуваат со стравопочит, која пак им е потребна за да се чувствуваат добро во своја кожа. Но, во основа, сето тоа е последица на нивната ароганција која понекогаш е дури и неоснована.

БОНУС ВИДЕО:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close