ЕДВАЈ ЌЕ ЈА ПРЕПОЗНАЕТЕ: Бремената КИРА НАЈТЛИ прошета на пазар во Лондон без грам шминка (ФОТО)

Актерката го чека второто дете со музичарот Џејмс Рајтон
Британската глумица Кира Најтли (34) папараците ја насликале во Лондон додека купувала овошје, во опуштено издание и без грам шминка.

Била облечена во здолниште, тексас јакна и рамни обувки. Прво зборувала на телефон, а потоа купувала здрави намирници.

На ѕвездата од „Пиратите од Карибите“ ова ќе ѝ биде второ дете со музичарот Џејмс Рајтон, со кого се ванчале во 2013 година, а пред две години ја добиле ќерката Ида.

Искуството на Кира со првото породување било трауматично и за тоа отворено зборувала во нејзиниот есеј кој се занимавал со притисокот на жените да изгледаат совршено по породувањето.

Таа го споредила своето искуство со искуството на Кејт Мидлтон, која само неколку часа по породувањето блескала, а ја родила Шарлот само еден ден откако Кира ја родила Ида.

Прочитајте и...  Хороскоп за 21 февруари – Овните ќе имаат кавги на работа, Девиците ќе делуват иритирачки на околината

„Стоиме и гледаме во телевизорот. Излегла од болницата седум часа по породувањето, нашминкана и на штикли. Тоа лице светот сака да го види. Скриј се, скриј ја нашата болка, телата што се распаѓаат… Не покажувај, не зборувај. Стој тука со ќерка ти и остави да те фотографираат куп машки фотографи“, напишала тогаш Кира.

Profimedia
Profimedia
Profimedia

Прочитај повеќе

Деми Ловато за предозирањето: Живеев во лага дека сум среќна (ВИДЕО)

Слободен печат

Хју Џекмен му даде поддршка на момчето кое беше жртва на насилство! (ВИДЕО)

Слободен печат

НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ФИЛМ: „Long shot“ е урнебесна комедија која морате да ја погледнете! (ВИДЕО)

Слободен печат

Вељко тајно ја снимаше Цеца во автомобилот: Во еден момент гласно и викна, но погледнете ја нејзината реакција! (ВИДЕО)

Слободен печат

Со оваа диета ослабев 17 килограми: Ана Бекута ја откри тајната на својот нов изглед! (ФОТО)

Слободен печат

Кавалџијата Ангеле Димовски добитник на Златна Бубамара за животно дело

Слободен печат

Остави Коментар

12 − единаесет =

Прочитај повеќе

По 10 години пауза: Ози Озборн ги израдува фановите со нов албум! (ВИДЕО)

Слободен печат

Одиме на Борнео – Уживајте во луксузното одморалиште Galapaya Resort

Слободен печат

Селма Хајек на плажа го покажа деколтето кое распаметува (ФОТО)

Слободен печат

Прв исповед на Гоца Шаулиќ, сопругата на Шабан Шаулиќ: Таа последна слика ми остана замрзната во спомените… (ФОТО)

Слободен печат

Оскаровецот Хоаким Феникс на дело – Спаси крава и теле од кланица (ВИДЕО)

Слободен печат

Зоран Заев во „Еден на Еден“: Да го пополниме местото што Британија го ослободи во ЕУ! (ВИДЕО)

Слободен печат