Едо Мајка заврши во болница: Докторите го задржале на испитувања

Раперот Едо Мајка во саботата требало да настапи на затварање на Фажан Медиа Фест во Хрватска, но поради здраствени проблеми неговиот концерт бил откажан.

  • Се извинуваме на сите кои заедно со нас го чекаа вечерашниот концерт на Едо Мајка и неговиот бенд. Едо пред малку ни се јави од болница каде го однеле откако му се слошило. Докторите му забраниле патување и го задржале на испитувања – напишал организаторот на социјалните мрежи.

Инаку раперот е миленик и на македонската публика. Тој повеќе пати гостувал во Скопје и низ градовите и токму поради тоа тој секогаш има само пофални зборови за нашата земја.

 

Прочитајте и...  Лекарите шокирани: Коронавирусот целосно му ги „изгорел“ белодробните крила на момче, извршена ретка операција

Прочитај повеќе

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат

Водителката на временска прогноза со интересна маска за заштита, но сите гледаат во бујното деколте! (ФОТО)

Слободен печат