Едноставно мора да го пробате: Вистинско време е за еден добар куглоф од костени

Фото: Профимедиа

Куглофот некогаш претставуваше неизбежен дел од трпезата, додека денес главно служи како десерт. Ако планирате да го ставите на својата трпеза во текот на претстојните празници, но и во овие есенски денови, нашата препорака е да го пробате куглофот од костени.

Парче од овој совршен деликатес ќе ви го поправи денот на најдобар начин. И навистина, нема подобра идеја од шоља топол чај или какао и ароматизиран коглоф со костени, да го заокружите напорниот ден. Или да го започнете…

Состојки:
125 г путер
150 г шеќер
3 јајца
300 г пченично брашно
50 г мелени бадеми
200 мл млеко
150 мл слатка павлака
250 г пире од костени
1 ванилин шеќер
1 прашок за печиво
1 лажичка цимет
50 г темна чоколада

Подготовка:
Измешајте ги пирето од костени, слатката павлака и млекото. Пенесто изматете го путерот со шеќерот, додавајте ги јајцата едно по едно, а потоа во смесата рачно додавајте го брашното, ванилиниот шеќер, прашокот за пециво, циметот, мелените бадеми и пирето од костени со млеко и павлака.
Добро измешајте ги состојките и разлејте ги во калапче коешто претходно сте го премачкале со путер и сте го наросиле со презла или брашно.
Во кугловот додадете исецкано црно чоколадо, промешајте со лажица и ставете го кугловот да се пече. Печете околу 50 минути, во рерна загреана на 180 степени. Испечениот куглоф најпрво почекајте добро да се излади, а потоа може да го декорирате по желба, на пример со шеќер во прав, какао или пак стопено чоколадо.

 

Видео на денот