3 C
Скопје

Едно лице загина, неколкумина повредени во тешка сообраќајка во Кавадарци

Една жртва  и други повредени има во тешката  сообраќајка вечерва помеѓу трактор и два автомобила во Кавадарци.

Од Итната медицинска помош потврдија за МИА дека засега со сигурност може да се каже дека има една жртва, а точниот број на повредени засега не може да се каже.

Портпаролот  на СВР Велес, Верољуб Додевски рече дека во тек е увид на лице место и засега не може да каже повеќе детали.

Прочитајте и...  Приведени две лица барани со потерница за затворска казна до 12 години

Поврзани вести

Приведени две лица барани со потерница за затворска казна до 12 години

Слободен печат

Скопјанка завршила во болница откако со автомобил удрила во четири паркирани возила

Слободен печат

Затворен угостителски објект во Боговиње поради непочитување на ковид мерките

Слободен печат

Сообраќајот на патот Куманово-Крива Паланка-Деве Баир во прекин: Судир на две патнички возила кај селото Длабочица

Слободен печат

Приведен ловџијата од Прилеп кој застрела колега од ловната група

Слободен печат

Работел по 18 часот: Кривична пријава против угостител во Гостивар

Слободен печат

Остави Коментар