Едно лице тешко повредено во пукање во познат ресторан во Сараево (ВИДЕО)

Во сараевската населба Грбавица, во ресторанот Пејпер Мун вечерва дошло до пукање, соопшти МВР на Кантонот Сарево.

Според полицијата, во инцидентот едно лице е повредено.

– Во 20.43 часот полицијата е известена дека дошло до употреба на огнено оружје и дека притоа едно лице е  повредно, соопштија од полицијата.

Полициски службеници на местото на настанот собирале докази и информации во врска со наведениот инцидент.

Од Итната помош потврдија дека презеле едно повредено лице, но нема повеќе информации за неговата состојба.

 

Прочитајте и...  Се подготвува монтажен објект на Клиниката за пулмологија и алергологија

Прочитај повеќе

Во Индонезија заразени со Ковид-19 речиси истовремено 54 новинари

Слободен печат

Повторно тепачка во тајванскиот парламент: Пратениците корнеа столчиња и фрлаа шишиња (ВИДЕО)

Слободен печат

Каде треба да гласате- Проверете дали е променето избирачкото место

Слободен печат

Зголемен број случаи на Ковид-19 во Грција

МИА Агенција

Д-р Жан Митрев: Кај некои пациенти кај кои ситуацијата е многу влошена, незнам длаи воопшто може да се помогне

Слободен печат

Судот ја отфрли спогодбата за жртвите на силувачот Харви Вајнстајн

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Три лица заразени со Ковид-19 во Кичево, 70 активни случаи

Слободен печат

Грција на пензионерите незаконски им ги намалувала пензиите

Слободен печат

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Слободен печат

Американските војници се повлекоа од пет бази во Авганистан

Слободен печат

На Денот на Бастилја судири во Париз: Белите мантили и жолтите елеци контра полицијата (ФОТО+ВИДЕО)

МИА Агенција

Гласачките ливчиња од вчера и денес не се отвораат и не се бројат пред денот на гласањето

Слободен печат