Едно лице повредено по тешка сообраќајка кај Охрид - Слободен печат

Едно лице повредено по тешка сообраќајка кај Охрид

Тешка сообраќајка се случи денеска после аеродромот во Охрид, пред селото Мешеишта, објави Фактор.

Според информациите од местото на настанот, сообраќајката се случила помеѓу патничко возило и моторцикл.

Повредено е лицето кое било на моторот, но е контактибилно.

Полицијата врши увид на местото на незгодата и го регулира сообраќајот, кој поради несреќата се одвива отежнато.

 

Прочитајте и...  На Клиника донесено 15-годишно девојче со повреда во главата од огнено оружје

Прочитај повеќе

Крадец украл пари од брокерско друштво во Куманово

Слободен печат

Штипјанец навредувал полицајци

Македонски државјанин уапсен со 6,5 килограми хероин во Србија

МИА Агенција

Негувателката која тепаше дете во скопска игротека останува во притвор, ОЈО Скопје покрена обвинение (ВИДЕО)

Слободен печат

На Клиника донесено 15-годишно девојче со повреда во главата од огнено оружје

Слободен печат

Скопјанец со изгореници пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“

Слободен печат

Остави Коментар

1 × 2 =

Прочитај повеќе

Татко на исчезнато дете бара помош од јавноста и МВР

Момче од Орешани уценувал познаничка со компромитирачки фотографии

Горан Наумовски

Психијатриско лекување за скопјанецот кој си го уби братот

Гореа два автомобили во Скопје

Патничко комбе изгоре на булевар „Македонија“ во Кавадарци

Слободен печат

Дваесеттина повредени во сообраќајка помеѓу автомобил и автобус на автопатот Куманово-Табановце

Слободен печат