Едно лице почина во сообраќајката кај скопската обиколница

Едно лице го загубило животот во сообраќајната несреќа кај скопската обиколница, каде претходно беше забележано опожарено возило, потврдуваат од МВР.

Несреќата се случила во моментот кога полицаец, кој вршел редовна контрола, го стопирал автомобил со марка бе-ем-ве. Автомобилот почнал нагло да кочи поради што во него удрил камион, кој доаѓал одзади.

По силниот удар автомобилот удрил дирекно во полициското јети по што се запалил, а три лица се повредени, меѓу кои и двајца полициски службеници.

По наредба на јавен обвинител ќе се врши обдукција врз починатото лице, додека од возачот на камионот ќе бидат земени примероци од крв и урина заради испитување на присуство на алкохол или други супстанции кои би можеле да влијаат на неговата способност за управување со превозно средство.

Прочитајте и...  Експертите се плашат од втор бран: Коронавирусот кај младите се шири тајно и без симптоми

Врз камионот ќе се врши вонреден технички преглед со цел да се утврдат причините за несреќата.

 

Прочитај повеќе

Наместо да седат во карантин излегувале и недолично се однесувале низ Охрид

Слободен печат

Среде пат оставено малолетно момче со прострелна рана на ногата

Слободен печат

Над 20 наставници од Драчево изготвувале лажни сведителства за основци

Слободен печат

Сообраќајка во Тетово, повредени шестгодишно дете и неговата мајка

Слободен печат

Повредениот во сообраќајката кај Дреново во добра здравствена состојба испишан од велешката болница

Слободен печат

Моника Ристеска: Татко ми ме претепа зашто бев да земам чипс од шкафчето во кујна

Мирослава Бурнс

1 comment

Ognen 21/06/2019 - 21:52 at 21:52

Treba da se zabrani policija da stopira na Avtopat, treba samo pratnja da se sprovede voziloto do sledniot regularen parking kako vo USA i zapadna evropa.

Reply

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Пожар во семејна куќа во Прилеп

Слободен печат

За време на полициски час албански државнани влегле во државава и се шетале на Рамазан Бајрам

Слободен печат

Се запали и целосно изгоре автомобил на регионалниот пат Чашка-Велес

Слободен печат

Физички пресметки во Велес и велешко Рудник за време на полицискиот час

Слободен печат

Тепачка меѓу соседи во Кисела Вода

Горан Наумовски

Десет приведени за полициски час, девет од нив и за нарушен јавен ред и мир

МИА Агенција