Едно лице е тешко повредено во сообраќајка на автопатот Миладиновци- Штип

фото Архива

-Утрово во 07.45 часот во СВР Штип било пријавено дека на автопатот Миладиновци- Штип, кај клучка Крупиште, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фолксваген пасат“, со штипски регистарски ознаки, управувано од А.И.(20) од Штип и товарно возило „ивеко“, со скопски регистарски ознаки, управувано од З.П. од Скопје, велат од МВР.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил А.И., констатирани во Клиничката болница Штип.

Видео на денот