Едни од фаворитите во ЕХФ купот, а едвај спасија бод со Пролет! (ВИДЕО) - Слободен печат

Едни од фаворитите во ЕХФ купот, а едвај спасија бод со Пролет! (ВИДЕО)

Кон крајот на месец август ЕХФ ги објави десетте фаворити во ЕХФ купот за новата сезона, екипи кои ќе имаат главна улога во второто по квалитет европско натпреварување, а помеѓу нив и Металург.

Да потсетиме тимот од „Автокоманда“ треба најпрвин да го поминат третото последно квалификациско коло за влез во групната фаза на ЕХФ купот.

Денеска во еден неизвесен меч од третото коло во македонската ракометна Суперлига во салата „Македонско сонце“ ремизираа екипите на Пролет и Металург (26:26).

Тинекс Пролет имаше предност од 25:23 на помалку од две минути до крајот, потоа и 26:25 на пет секунди пред финишот, но „сино-белите“ со гол пред звукот на сирената стигнаа до бод. Кај домаќините расположени стрелци беа Василевски и Андоновски со по седум голови, а за гостите пет запиша Шилегов.

Прочитајте и...  Хакерот поради кој е казнет Сити се наоѓа во притвор и му се заканува долга затворска казна

Во другите средби Радовиш ја совлада Струга (29:27), Охрид на гости славеше кај Пелистер – ГРК (19:25), а Бутел беше подобар од Вардар јуниор (26:31).

Прочитај повеќе

ЕХФ тв: Навивачите на Вардар го одбележаа викендот во ЛШ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Тодоров: Доста корисен тест пред Естонија и Русија!

Слободен печат

Рамос не знае да промаши откако си замина Кристијано Роналдо

Слободен печат

Оптимизам на „Етихад“: Не си одат главните ѕвезди, и Гвардиола останува!

Слободен печат

Се ближи и тој ден кога Ѓоковиќ ќе го престигне Сампрас

Слободен печат

Нови државни рекорди на Македонија на „Дубочица Опен“

Слободен печат

Остави Коментар

четири − три =

Прочитај повеќе

ЛШ: Дибиров со најдобриот гол, Скубе во тимот на колото! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Тимот на Леброн“ славеше во Ол-стар мечот, Ленард МВП! (ВИДЕО)

Слободен печат

Селта му откина бод на Реал Мадрид на „Сантијаго Бернабеу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Лацио е сериозен конкурент за титулата, со пресврт го совлада Интер (ВИДЕО)

Слободен печат

Хакерот поради кој е казнет Сити се наоѓа во притвор и му се заканува долга затворска казна

Слободен печат

Поради РАСИЗАМ, Марега го напушти теренот (ВИДЕО)

Слободен печат