13 C
Скопје

Единствено тие не му го завртеа грбот: Џони Деп по сите скандали и судења сè уште може да смета на овој славен бренд

Актерот Џони Деп по поразот на судот против британскиот таблоид „The Sun“ започна да ја губи поддршката од компаниите со кои соработува, но еден бренд сепак не го напушти…

„Dior“ се одлучи да го задржи Џони Деп како заштитно лице за својата колонска вода „Sauvage“. Актерот мораше да ја напушти франшизата со волшебниците бидејќи „Warner Bros“ го замолија да ја прекине соработката со нив.

„Dior“ нормално ја емитуваше својата промотивна порака во која Џони Деп свири гитара на британските мали екрани. Рекламата се емитуваше и во текот на емисијата „The Great British Bake Off“.

EPA/ALEXANDRA WEY
EPA/ALEXANDRA WEY

Модниот гигант на тој начин застана на страна на Деп, без оглед на неговиот пораз во британскиот суд кој смета дека магазинот „The Sun“ не го обвинил актерот кога го нарекол насилник, поради физичките напади на Амбер Хард додека тие се уште беа во брак.

Експертите за однос со јавноста сметаат дека „Dior“ требало да ја прекине соработката со Џони Деп, но не разбираат зошто не сториле така. Изгледа дека компанијата се обидува да ја искористи ситуацијата за сопствена промоција.

Преземено од Еспресо.мк

Прочитајте и...  ФОТО | Сузана Турунџиева за Атиџе од „Медена земја“: „Таа е океан... Не се обидувај да ја сместиш во чаша за вода“

Поврзани вести

Природна „вакцина“ против настинки и вируси: Рецепт за силен имунитет кој може да го подготвите дома!

Слободен печат

ФОТО | Сузана Турунџиева за Атиџе од „Медена земја“: „Таа е океан… Не се обидувај да ја сместиш во чаша за вода“

М.Р

Брз ручек за денес: Макарони од само 3 состојки, најкремастите тестенини кои ќе ги пробате!

Слободен печат

Кира Најтли: „Никогаш повеќе нема да се соблечам пред машките режисери, немам потреба да ме гледаат гола сите тие…“

Слободен печат

12 Браќа и сестри соборија Гинисов рекорд, заедно имаат 1042 години

Слободен печат

Среќата ја замени тагата: Кејт Мидлтон и принцот Вилијам им приредија големо изненадување на своите деца

Слободен печат

Остави Коментар