Единствено доживување во „најинстаграмскиот“ хотел на светот (ФОТО)

„Giraffe Manor“ е ексклузивен хотел во Најроби, а го нарекуваат и „најинстаграмски објект на светот“.

Facebook

Се работи за зграда која датира од 1932 година, наликува на мал дворец и е една од најатрактивните градби во таа земја.

Instagram

Овој хотел со 12 соби ширум светот е познат поради многу блискиот контакт на гостите со жирафите, кои дури знаат да ги туркаат главите низ огромните прозорци кога гостите ручаат и да јадат заедно со нив.

Instagram

Многумина коментираат дека имале чувство како да влегле во сценографија од филм.

Сопствениците на хотелот во соработка со властите ја започнале програмата Rothschild за да го зголемат бројот на жирафите.

Facebook

Хотелот прво имал три жирафи по име Том, Дик и Хари, а ја вдомиле и женката Дејзи.

Прочитајте и...  Мамо, ти благодарам за сета љубов! Ќерката на Џон Траволта се прости од мајка си со зборови кои го кршат срцето

Набрзо им се придружило и бебето жирафа кого го нарекле Марлон, според глумецот марлон Брандо.

Facebook

Прочитај повеќе

И легендарниот Жељко Бебек овој август доаѓа во Охрид! 21-ви август, Антички театар

Џони Деп онесвестен со истурен сладолед врз него: Амбер Хард објави шокантна фотографија од поранешниот сопруг

Слободен печат

Ѕвездата од Јутјуб почина во осмиот месец од бременоста, обожавателите се во шок! (ФОТО)

Васко Спасоски

Мамо, ти благодарам за сета љубов! Ќерката на Џон Траволта се прости од мајка си со зборови кои го кршат срцето

Еспресо

Неколку месеци не можеа да ги „уловат“ заедно: Меган и Хари сликани во Беверли Хилс – Нема ниту трага од претходниот гламур (ФОТО)

Слободен печат

Ова е сестрата на Цеца Ражнатовиќ, проценете сами дали си личат! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Коронавирусот финансиски го исцеди: Роберт Де Ниро ќе заработи максимум 7,5 милиони долари!

Слободен печат

Анабела за Луна Џогани: Веќе немаме контакт, чувствувам дека ја изгубив! (ФОТО)

Васко Спасоски

Последната објава на Инстаграм на сопругата на Џон Траволта носи солзи на очите, нејзината смрт ги шокираше сите (ФОТО)

Слободен печат

Манекенката Накова гордо ги покажа облините во Охрид! (ФОТО)

Васко Спасоски

Том Хенкс на одмор во Грција во сопствената вила (ФОТО)

Слободен печат

Намерно или случајно, Рита Ора повторно покажа повеќе од што треба! (ФОТО)

Васко Спасоски