Еди Рама во Србија со шалвари (ФОТО)

Албанскиот премиер Еди Рама од средата е гостин на српскиот претседател Александар Вучиќ.

Рама веќе познат по неговиот моден стил, не пропушти можност и овој пат да ни покаже што се може да комбинира.

ВизионПлус

Во Србија тој се појави со црн костим, но несекојдневен. Носеше долго сако комбинирано со црни панталони како шалвари. А секако и овој пат не носеше чевли, туку црни патики комбинирани со бела боја.

Сот

Инаку албанскиот премиер во друштво со неговиот македонски колега, Зоран Заев и српската колешка Ана Брнабиќ присуствуваа и на вечера организирана во Нови Сад од страна на српскиот претседaтел Вучиќ.

Прочитајте и...  Државата ќе вложи 2,35 милиони евра за 84 микро и мали стартап компании

Прочитај повеќе

Курц: Откажан годишниот бал во виенската опера поради ковид-19

Сашко Димовски

Фаучи: Светот ќе се врати во нормала до крајот на 2021 година

Слободен печат

Мицкоски: Бараме независен јавен обвинител и одговорност за незаконски прислушуваните разговори

Слободен печат

Бектеши ги охрабрува приватните компании: Следете ја етничката застапеност како во јавниот сектор

Слободен печат

Несреќа во Нигерија: Експлодира камион-цистерна, меѓу 23. загинати има и деца

Слободен печат

Белоруската полиција со водени топови растерува илјадници демонстранти во Минск (видео)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Старт на судски процес на обвинителка контра опозиција: Рускоска претрпела душевна болка од изборните спотови на ВМРО-ДПМНЕ

Слободен печат

Богат „лов“ на британската полиција: Запленет тон кокаин од „А“ класа во вредност од 128 милиони долари

Слободен печат

Мерки на реципроцитет: Москва го прошири списокот со претставници на ЕУ на кои им забранува влез во Русија

Слободен печат

Реакција на „Твоја Партија“: Субвенционирање на вработувања по националност е дискриминација

Слободен печат

Петти протест на ВМРО-ДПМНЕ: „Мафија“ и „Оставка“ се скандира на рутата од Правда до Кривичен суд

Слободен печат

И официјално: Алекса Бечиќ е избран за нов претседател на црногорскиот Парламент

Слободен печат