Еди Рама повторно во посебно модно издание (ФОТО) - Слободен печат

Еди Рама повторно во посебно модно издание (ФОТО)

Албанскиот премиер Еди Рама повторно се појави во посебен стил. Овој пат на Самитот кој се одржува во Прага. Рама по се изгледа ги обожава белите старки кои повторно ги комбинирал со син костум, а денеска не му недостасуваше ниту шарената кравата.

Рама, на сликите објавени на неговиот профил на Фејсбук се гледа видно расположен, а друштво покрај другите му прават македонскиот колега Зоран Заев и српската премиерка, Ана Брнабиќ.

“Во Прага со земјите од V4 (Полска, Унгарија, Чешка, Словачка) и земјите од Западен Балкан – Не добивме само тотална поддршка од V4 за отворање на преговорите на Албанија и Северна Македонија со Европската унија, туку и акционен план за да се реализира оваа стратешка цел”, напишал Рама на својот профил.

Прочитајте и...  Николовски: Промена на Устав или брзи реформи и членство во ЕУ за промена на Договорот од Преспа

Албанскиот премиер веќе стана препознатлив по невообичаените модни додатоци на разни настани.

Фејсбук
Фејсбук
Фејсбук

Прочитај повеќе

(ГАЛЕРИЈА) Стотици луѓе на маршот „Чекориме за правда“, повикаа за правни разрешници и крај на криминалот

Слободен печат

(ВИДЕО)Заев: Нашиот народ е желен за правда, сега на ред е Европската Унија

Слободен печат

Мираковска: Повеќе од седум години имаме систем во кој јавното обвинителство не може да си ја заврши својата работа

Слободен печат

(Видео) Толпата која маршира за правда пристигна пред комплекс судови

Слободен печат

Ангеловска: Ако енергијата за политичко поентирање се трошеше на работа, многу побрзо ќе се развиваме

Слободен печат

Судиите и обвинителите, членовите на Судскиот совет и Советот на јавни обвинители се сега на потег

Слободен печат

Остави Коментар

8 + 4 =

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Почна Маршот за правдата

Слободен печат

Законот за Јавно обвинителство ја води Македонија поблиску до целта

Слободен печат

Апатурај: Назадувањето со Договорот од Преспа ќе има последици за земјата во НАТО

Слободен печат

Србија ќе донира два милиони евра за штетите од земјотресот во Албанија

Слободен печат

Ахмети: ДУИ ќе се ангажира за владеење на правото, ќе се залага за ветинг на институциите

Слободен печат

Распуштеното Собрание и датата за предвремени избори во фокус на американските медиуми

Слободен печат