10 C
Скопје

Еди Марфи најави дека се враќа на стенд-ап комедијата

Актерот и комичар Еди Марфи во последните години многу повеќе се посвети на својата кариера на филмскиот сет, запоставувајќи ги своите корени  односно стенд-ап комедијата. Иако стана популарен со своите настапи во живо, веќе некое време на социјалните мрежи го критикуваат дека живее на „стара слава“.

Веќе подолго време, 59-годишниот Марфи нема нови настапи. Имено, комичарот бил во преговори и со стриминг сервисот „Netflix“, а за неговото „враќање“ тогаш побарал скоро 70 милиони долари.

epa-efe
EPA/SEAN MASTERSON

Откако неговата филмска кариера повторно „заживеа“ со солидното остварување во комичната драма „Dolemite is My Name“ во 2019 во продукција на „Netflix“,  и успешниот настап во шоуто на „SNL“ актерот најави дека ќе се врати на своите настапи во живо.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Компир приготвен во песок - специјалитет на улиците на Утар Прадеш во Индија

Кога повторно се отвори темата за неговото враќање на стенд-ап комедијата, Марфи овојпат беше поконкретен од вообичаено.

Мојот план беше да го снимам „Dolemite“, да настапам на „SNL“, да го снимам „Coming 2 America“ и потоа да се вратам на стенд-ап комедијата. Но, тогаш се случи пандемијата и сè застана. Минатата година требаше да работам на мојот настап, но тогаш ги затворија клубовите. Кога ќе заврши  пандемијата и ќе биде безбедно да се настапува, ќе се вратам“, откри Марфи воодушевувајќи ги своите обожаватели ширум светот.

Поврзани вести

Горди и своеглави: Хороскопски знаци кои не сакаат никој да им наредува

Слободен печат

Откриено што бара Канје Вест од Ким Кардашијан во документите за развод

Слободен печат

Пролетен маникир во беж нијанси за префинет изглед

Слободен печат

Шест работи кои создаваат негативна енергија во домот: Оштетени чинии, чевли пред вратата, па дури и стари магазини

Слободен печат

Откриена тајната за најинтригантното кралско пријателство: Што и пишувал принцот Филип во писмата на Дијана?

Слободен печат

Харисон Форд и Бред Пит меѓу водителите на доделувањето на Оскарите

Слободен печат

Остави Коментар