Еди Марфи е рекордер по број на деца: Еве од колку жени добил 10 наследници! (ФОТО)

Холивудскиот актер Еди Марфи (58) веќе со години е непресушен извор за трачеви кога е во прашање неговиот љубовен живот.

Славниот актер со поранешната сопруга има пет деца, а уште пет добил од различни жени.

Актерот постојано се вплеткува во некој нов скандал, а рекордер е ѝ по бројот на деца. Има дури десет наследниви кој ги добил од браковите и врските со бројни избранички на неговото срце.

Со 18 години помладата Пејџ Баучер актерот е во врска од 2012 година, а двајцата се активни што се однесува до семејниот живот.

Пред неколку дена тие беа на изложбата на неговата највозрасна ќерка Бри (30) во Лос Анџелес, каде се дружеле со поранешната сопруга Никол Марфи.

View this post on Instagram

Daddy’s girls (missing Izzy) #HappyHolidays 🎄🎅🏿

A post shared by Bria (@bria_murphy) on

Марфи беше во брак со Никол од 1993 година до 2006 година и заедно имаат пет деца. Бриј (30), Шејн (25), Золу (20), Бел (18) и Мајилс (27).

Еди има уште пет други деца со различни жени. Синот Ерик го добил во 1989 година со Паулет Мекнили, а Тамара Худ две години подоцна му го роди синот Кристијан.

Откако се разведе од Никол, тој започна врска со Мел Би, со која ја има ќерката Анџела, родена во 2007 година. Со вереничката Пејџ, со која е моментално е во врска има две деца – Макс (1) и Изи (3).

Прочитајте и...  Познатата манекенка хоспитализирана откако се заразила со коронавирус (ФОТО)

Прочитај повеќе

Кога таа предава и татковците следат настава: Оваа наставничка е хит во Србија! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Поранешниот ангел на „Викторија Сикрет“ се соблече во карантин и ја „вжешти“ атмосферата! (ФОТО)

Слободен Печат

ХИТ фотографија: Како е да се биде мајка, а да се работи од дома? (ФОТО)

Слободен печат.

Се појавија нови заеднички фотографии, Ирина Шајк не се одвојува од милионерот (ФОТО)

Слободен печат

Нема да го препознаете: Горан Пандев има нов „карантински“ имиџ (ФОТО)

Васко Спасоски

Кралицата денес ја обожава Кејт, а порано за неа зборуваше дека е мрзлива – Поради тоа Вилијам и дал интересен прекар!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во осумдесетите мажите лудуваа по неа, а таа сега се сврши со долгогодишната девојка (ФОТО)

Васко Спасоски

Ги нарекуваа „недопирливи”, беа најпопуларен пар, а потоа актерот ја остави во емисија во живо

Слободен печат

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Совети за учење на италијански јазик и готвење на италијански начин од Рената Трајчевска (РЕЦЕПТ)

Јасмина Кантарџиева Димков

Се мажи Сораја: Еве на кого е забрането да дојде на свадбата! (ФОТО)

Васко Спасоски

Овие хороскопски знаци одат СО ГЛАВА НИЗ ЅИД, за нив зборот предавање не постои!

Слободен печат

Каква штета: Поради коронавирусот, ова младо тигарче го крстија Ковид! (ВИДЕО)

Васко Спасоски