Еден тешко повреден во сообраќајка во Скопје

Сите повредени завршиле на болничко лекување.

Вчера во 15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на сервисна улица од ул.„Јужноморавски бригади”, патничко возило „шкода октавија”, со скопски регистарски ознаки, управувано од М.Н.(27) од Скопје, удрило во В.Б.(74) од Скопје. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила В.Б., констатирани во Градската општа болница „8 Септември”. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Видео на денот