Еден од најпознатите стадиони во светот претворен во магацин

Пандемијата на коронавирусот силно ја погоди Шпанија каде досега се заразени 56.188 лица. Помош доаѓа од секаде, а не се имуни ниту спортистите и спортските клубови.

Потег за респект направи „кралскиот“ клуб, Реал Мадрид кој го отстапи својот „Сантијаго Бернабеу“ стадион на користење на шпанските власит.
Стадионот ќе служи како магацин за медицински материјали во борбата против коронавирусот.

Весникот „Ел Мундо“ пренесува дека овој потег на Реал Мадрид ќе им овозможи на шпанските власти брзо да реагираат и дојдат до потребната опрема кога ќе биде потребно.

Реал Мадрид исто така донираше значителна количина на медицински матерал и опрема како помош во борбата со ковид-19.

Прочитајте и...  Брутален одговор на Рамос на шегата на Ајакс (ФОТО)

Прочитај повеќе

Поранешниот Ф1 шеф Еклстон ќе стане татко на 90 години!

Слободен печат

Едно големо браво, моментно најдобрата фудбалска слика на светот!

Слободен печат

Евролигата со план да се одиграат сите мечеви во еден град!?

Коминовски Фидан

Одложена и шеста трка во Мото ГП шампионатот

Слободен печат

Во Атлетико Мадрид за 70 проценти намалени платите

Слободен печат

Три децении, проклетството не попушта – кој го проколна Ливерпул?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Џејмс Бонд“ на светскиот фудбал пред неочекуван трансфер!?

Слободен печат

„Магионичар“ и на 12 години, како започна кариерата на Лео Меси (ВИДЕО)

Слободен печат

Ирците на колена во Скопје, денот кога Македонија славеше голема победа! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Десетката“ во Барселона е резервирана само за мајстори на фудбалот (ВИДЕО)

Слободен печат

Инфантино: Фудбалот ќе биде поинаков по кризата

Слободен печат

Крај на фудбалот во Белгија, Бриж шампион

Слободен печат