Еден од најдобрите боксери-тешкаши умре од смеа кога го слушна оправдувањето на Вајлдер (ВИДЕО)

Дилион Вајт, британскиот боксер кој е еден од најдобрите во тешка категорија, умре од смеа кога го слушна изговорот на Деонтеј Вајлдер загуби од Тајсон Фјури во мечот за појасот во ВБЦ верзијата.
Имено, Вајлдер како оправдување за нокаутот во седмата рунда го посочи костимот кој го носеше бидејќи тежел 20 килограми и не ги чувстувал нозете.

– Воопшто не бев повреден од ударите, но факт е дека костимот кој го носев при влез во рингот беше претежок. Не ги чувствував нозете уште на самиот старт од борбата. Во третата рунда, моите нозе како да пропаднаа. Но, јас сум воин и тоа сите го знаат. Дадов се од себе, но знаев дека не ги чувствувам нозете поради костимот. Го облеков една ноќ претгходно и не мислев дека ќе биде толку тежок. Беше тежок 20 килограми заедно со кацигата и батериите – се правдаше Вајлдер.


„Се смеам дека доби добар ќотек“, умре од смеа Дилиан Вајт кога го слушна оправдувањето на Вајлдер.

Прочитајте и...  Коронавирусот се врати во Црвена звезда, позитивни дури шест фудбалери

Прочитај повеќе

Јовановски останува претседател на ОФМ

Слободен печат

Бејл си игра мајтап со Реал, зема плата од 17 милиони евра за да спие на натпревар (ВИДЕО)

Слободен печат

Скандал во ПСЖ, Нејмар му ја украде свршеницата на соиграч

Слободен печат

Геј играч од Премиер лигата: Фудбалот сè уште не е подготвен за нас

Слободен печат

Паметен потег: Навивач на Јунајтед наследството од 55.000 фунти го вложил на титула на Ливерпул

Слободен печат

Коронавирусот се врати во Црвена звезда, позитивни дури шест фудбалери

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Јунајтед ги победи Сити и Челси, одличниот дефанзивец доаѓа на „Олд трафорд“?

Слободен печат

Англија завиена во црно: Почина легендарниот стопер, освојувач на СП

Слободен печат

Мурињо не се откажува од трофеите: Колку време им требаше на Клоп и Ливерпул?

Слободен печат

Белорусите имаат свој Меси, млад 18-годишен фудбалер ја посрами одбраната (ВИДЕО)

Слободен печат

Холандија во шок: Почина светска и европска шампионка во брзо лизгање

Слободен печат

Аталанта е спектакуларна екипа

Слободен печат