Еден клуб ја затвори вратата за Ибрахимовиќ

Италијанските медиуми објавија дека Мино Рајола го понудил својот клиент Златан Ибрахимовиќ на челниците на Јувентус но бил одбиен. Јувентус има пари да му обезбеди плата од осум милиони евра на Ибрахимовиќ но иако и Павел Недвед ја форсираше оваа идеја, сепак постои големо противење во раководството на „старата дама“ за евентуалниот трансфер.

Претседателот на Јувентус, Андреа Ањели иако изјави дека Ибрахимовиќ е еден од најдобрите напаѓачи на денешницата, смета дека тој може да претставува проблем во соблекувалната.

Против идејата за враќање на Ибрахимовиќ во Јувентус се и навивачите кои не му го простија трансферот во најголемиот ривал Интер во 2006 година, иако самиот фудбалер секогаш зборувал со респект за „старата дама“.

Прочитајте и...  Која екипа има најголеми шанси да ја освои Лига Европа? (ФОТО)

Прочитај повеќе

ЛШ: Аталанта го живееше сонот 90 минути, финишот среќен за ПСЖ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Еурофарм Пелистер со триумф над Металург на струшкиот турнир!

Слободен печат

Поради заразени играчи, УЕФА ја исфрли Дрита на Нухиу од ЛШ!

Слободен печат

Шпанецот го „украде“ шоуто, Ѓоковиќ му аплаудираше на ривалот (ВИДЕО)

Слободен печат

Русите очекуваат 30000 навивачи на Ф1 трката во Сочи

Слободен печат

У19: Македонските фудбалски надежи поразени од Тиквеш

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мексикански клуб има ново засилување – Кристијано Роналдо! (ФОТО)

Слободен печат

Аларм во Атлетик Билбао: Шест лица позитивни на Ковид-19!

Слободен печат

Матуиди не е повеќе играч на Јувентус

Слободен печат

Уште еден Македонец во албанскиот шампион Тирана

Слободен печат

Траоре како Усеин Болт: И коментаторот се забавуваше…! (ВИДЕО)

Слободен печат

Алушовски: Вардар како европски првак има цел да го освои турнирот во Струга

Слободен печат