Еден Бразилец доаѓа во Барселона, друг си оди

Враќањето на Нејмар во Барселона е се поизвесно и според каталонските медиуми, реализацијата на трансферот е прашање на денови.
Фелипе Кутињо се согласил да се пресели во ПСЖ, додека Иван Ракитиќ се наоѓа во Париз за да ја слушне понудата од „светците“.

Барселона ги отвори картите и последната понуда е 70 милиони евра, плус Кутињо и Ракитиќ во замена за Нејмар кој по пауза од две години повторно би настапувал на „Камп Ноу“. Со пристигнувањето на Кутињо и на Ракитиќ, францускиот шампион би си ги решил сите проблеми со средниот ред и би му ја исполнил желбата на Килијан Мбапе кој треба да биде лидер на новиот тим.

Според весникот „Спорт“, враќањето на Нејмар во Барселона нема да влијае на трансферот на Антоан Гризман од Барселона. „Спорт“ пишува дека најдоцна до идната среда, Барселона ќе ја активира клаузулата и за 120 милиони евра ќе го донесе Французинот на „Камп Ноу“ и би се формирал пеколен квартет во нападот со Гризман, Нејмар, Лионел Меси и Луис Суарез.

Прочитајте и...  „Златниот“ гол на Чупиќ за прва европска титула на Вардар (ВИДЕО)

Парите за трансферот на Гризман, челниците на Барселона планираат да ги обезбедат со продажбата на Осман Дембеле за кого најзагреан е Баерн Минхен и треба да издвои 100 милиони евра за услугите на младиот Французин.

Прочитај повеќе

КФСМ: По кој основ МЗТ бара враќање на уплатените парични средства!?

Слободен печат

Антиќ: Ќе помогнам колку што можам МЗТ да се врати во АБА лигата!

Слободен печат

Хронометар атлетска трка со мерки за заштита од коронавирус

Слободен печат

РК Вардар со ново име, Михајловски генерален менаџер на „црвено-црните“

Слободен печат

Гвардиола за 50 милиони евра купува фудбалер од Милан!?

Слободен печат

Три руски гиганти во трка за потписот на Адеми!?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Златниот“ гол на Чупиќ за прва европска титула на Вардар (ВИДЕО)

Слободен печат

Фудбалот во Италија се враќа со мечот Јувентус-Милан!?

Слободен печат

Поранешниот НБА шампион ќе се грижи за ќерката на убиениот Џорџ Флојд

Слободен печат

Топ 10 легендарни изјави на Мухамед Али

Слободен печат

Мухамед Али на денешен ја загуби најважната битка, за сопствениот живот (ВИДЕО)

Слободен печат

Сопруга на српски репрезентативец кој игра во САД шокира со коментарите: Полицијата треба да ве тепа повеќе

Слободен печат