3 C
Скопје

Ечат турбо-фолк хитови од градскиот плоштад во Скопје – Никој не знае кој е пејачот (ВИДЕО)

На градскиот плоштад во Скопје денеска во попладневните часови ечеше турбо-фолк музика во живо од засега непознат изведувач.

Љубопитните минувачи дури застануваа да го слушнат и видат изведувачот кој интерпретираше турбо-фолк хитови од деведесеттите години.

Инаку деновиве на плоштадот во нашиот главен град се случува традиционалниот настан „Винтерленд“, но барем во минатите години не сме биле сведоци дека има изведувачи на овој тип музика.

Од градот Скопје велат дека не знаат што се случува на плоштад, дека ќе проверат па ќе нè информираат.

Погледнете:

Прочитајте и...  Наместо црвен конец на раката, носете зелен или син: Еве зошто!

Поврзани вести

Средба на Заев со Сахакјан од УНДП: Заложби за унапредување на соработката низ проекти за побрз и одржлив развој на економијата

Слободен печат

Шилегов: Ништо не се работи на самото езеро Треска, туку во неговата околина

Слободен печат

Спектакуларно откритие на ЦИА: Руски научници правеле експерименти со екстрасензорни перцепции

Слободен печат

МАН: Собранието да ги избере новите членови во Советите на МРТВ и на АВМУ преку постоечкиот закон

Слободен печат

Германскиот министер за економија: Германија очекува економско ниво како пред кризата до средината на 2022 година

Слободен печат

Град Скопје и УКИМ ќе основаат Фондација „Развоен институт Скопје“

Слободен печат

Остави Коментар