Е, затоа ќе го гледате Европското првенство на ТВ!

Словенците во првиот натпревар во септември славеа со 2:0, а тогаш повеќе од самиот меч се зборуваше за изјавата која ја имаше голманот на Словенија, Јан Облак.

Тој, помеѓу останатото, рече како повеќе се уморил давајќи изјави после натпреварите отколку на самиот терен, а медиумите во Полска не пропуштија на тие зборови да го потсетат селекторот на Полска, Јержи Бжончек.

На конференцијата за медиуми не го штедеше Облак, па ниту Словенија.

– Облак е голман од светска класа, за неговите квалитети не треба да се трошат зборови, но очигледно му недостасува понизност. Можеби тоа е причина зошто ние ќе играме на ЕП, а Словенците ќе го гледаат пред ТВ екраните – рече Бжончек.

Прочитајте и...  Традицијата вели дека Шкендија ќе игра во плеј-офот на ЛЕ! (ВИДЕО)

Полјаците успеаја да го обезбедат своето трето учество на континенталните собири.

Прочитај повеќе

Баерн и против Севиља докажа дека е најдобар во Европа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓока: Горд сум на играчите, на моменти бевме и подобри од Тотенхем!

Слободен печат

Лига куп: Ливерпул броеше до седум, Сити го слави Фоден! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мурињо: Го почувствуваме стравот од Шкендија, замените ја направија разликата!

Слободен печат

ЛЕ: Евроголот на Нафиу ja „разбуди“ Шкендија, но Тотенхем ќе игра во плеј-офот (ФОТО+ВИДЕО)

Фидан Коминовски

Ламела за предност на Тотенхем во Скопје (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ЛШ: Лазаров и Нант го покорија Кил, Манасков рутински со Загреб!

Слободен печат

„Ролан Гарос“: Ѓоковиќ до финалето ги избегна Тим и Надал!

Слободен печат

Кејн на клупа, стартните 11 на Шкендија и Тотенхем (ФОТО)

Слободен печат

Девојка која навива за Рома се разбуди од кома после пораката на Тоти!

Слободен печат

Ибрахимовиќ: Ковид имаше храброст да ме предизвика, тоа е лоша идеја!

Слободен печат

Традицијата вели дека Шкендија ќе игра во плеј-офот на ЛЕ! (ВИДЕО)

Слободен печат