Е.Т се враќа на Земјата! Божиќната реклама со моќна порака има 11 милиони прегледи на Јутјуб (ВИДЕО)

Фановите на филмот на Спилберг од 1982 година, Е.Т., се воодушевени од божиќната реклама на американската компанија „Иксфинит“, која на Јутјуб за неколку дена има скоро 11 милиони прегледи.

Во рекламата е прикажано како по 37 години на Земјата повторно се враќа вонземјанинот Е.Т. за да се сретне со неговиот пријател Елиот. Слаткото суштество од вселената сфаќа дека Елиот е возрасен човек и има семејство и дека технологијата на нашата планета целосно е променета.

Компанијата преку рекламата праќа моќна порака – да ги обновиме контактите со лицата кои ни значат за време на празничната сезона.

Прочитајте и...  Најстариот син на Дејвид и Викторија Бекам се вери со прекрасната актерка Никола Пелц! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Танди Њутн го прокоментира односот со Ток Круз: Беше доминантен и се плашев од него на снимањата

Слободен печат

Домаќински муабети: Трикови кои мора да ги знае секоја домаќинка – Како правилно да ја солиме храната?

Слободен печат

Доколку му го правите ова на средството за дезинфекција, тоа станува неефикасно и залудно го користите!

Слободен печат

Хороскоп за 12 јули, недела – Одмарајте и релаксирајте се, сите обврски може да почекаат до утре

Слободен печат

Северина во мини фустан ја „заскокотка“ фантазијата на фановите! (ФОТО)

Слободен Печат

Песната која беше најголемиот летен хит на Европа! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Едно од најскандалозните интервјуа во Холивуд: Вил Смит и Џејда Пикет Смит јавно разговараа за неверството! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Забележана интересна промена кај Меган Маркл: Ова е новата омилена боја на војвотката која испраќа силна порака! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Најстариот син на Дејвид и Викторија Бекам се вери со прекрасната актерка Никола Пелц! (ФОТО)

Слободен Печат

Овие 5 раси на кучиња го имаат најубавото влакно! (ФОТО)

Слободен Печат

Контроверзна и незаборавна, имала страшно детство, стотина љубовници, а од скршеното срце никогаш не се опоравила

Слободен печат

Често настинувате, уморни сте, анксиозни? Можеби ви фалат овие витамини

Слободен печат