8 C
Скопје

Е. Пелистер против Татабања двата натпревари ќе ги игра во Битола

Екипата на Еурофарм Пелистер се договори со унгарскиот тим Татабања одложениот натпревар да се одигра во Битола.

Првично натпреварот требаше да се игра минатата година, на стартот од Лигата на Европа, но поради позитивни случаи на коронавирус во унгарскиот тим, натпреварот е одложен. Сега битолчани успеаја да се договорат со Татабања, двата натпревари да се играат во Битола, на 9. и 10. февруари.

„РК Еурофарм Пелистер ја информира јавноста дека постигна комплетен договор со екипата на Татабања од Унгарија двата натпревари од групата Д на Лига Европа да се играат во Битола. Натпреварите ќе се одиграат на 9 февруари во 20:45 часот и на 10 февруари во 17:00 часот“, соопшти Е. Пелистер.

Прочитајте и...  Стојоски единствен македонски учесник на Европското првенство во сала

Битолчани досега одиграа пет натпревари во Лигата на Европа и имаат скор од една победа, (Требње), едно реми (Кадетен) и три порази со што се наоѓаат на петтата позиција на табелата. Унгарскиот тим е последен на табелата во групата Д со четири порази во четири натпревари.

Поврзани вести

Пеп Гвардиола призна кој клуб е моментно најдобар на светот!

Слободен печат

Желбата на Лапорта: Артета за нов тренер на Барселона!?

Слободен печат

Поповиќ: Очекувањата беа поголеми, за жал реална е оваа слика на Металург!

Слободен печат

Влахо: Има напредок, но и тактички грешки кои мора да ги анулираме

Слободен печат

ФОТО: Српска спортистка и шампионка која нема раце наслика портрет на Ѓоковиќ

Слободен печат

Проблем за Милан, без Ибрахимовиќ против Манчестер јунајтед!

Слободен печат

Остави Коментар