Е. Пелистер ги промовира новите дресови и ги започна подготовките (ВИДЕО)

Екипата на Е. Пелистер денеска ги започна подготовките за новата сезона во која ја очекуваат настапи во домашните натпреварувања, во Лигата на Европа и во СЕХА Лигата.

Тренерот ЖељкоБабиќ во новата сезона ќе има видоизменет тим на располагање, ги нема Митревски, Јотиќ, Остроушко, Шевелев, Петровски, Кузманоски, а нови имиња се Мандалиниќ, Кушан, Мараш, Периќ, Костески, Кукуловски и Танкоски.

фото: РК Еурофам Пелистер

Битолчани в понеделник заминуваат на подготовки во Маврово, каде ќе поминат две недели. Потоа преку турнирски натпревари Жељко Бабиќ че ја бара формата на тимот. Предвидено е Еурофарм Пелистер да игра на турнирите во Струга и Атина.

Оваа сезона Еурофарм Пелистер ќе настапува во Лига Европа, а своите противници во групната фаза ќе ги дознае на 28 август.

Прочитајте и...  Боксерскиот спектакл на Тајсон виси поради марихуаната?!

Прочитај повеќе

Харден, Адетокумпо и Леброн конкуренти за МВП наградата

Слободен печат

Елмас сепак од клупата ќе го започне дуелот против Барселона

Слободен печат

Изненадување: Пирло ќе биде новиот тренер на Јувентус

Слободен печат

Федерер е светец, а Ѓоковиќ демонот, дали е толку едноставно?

Слободен печат

Вардар очаен на стартот од новата , Борец им го зеде скалпот на „црвено-црните“

Слободен печат

Тажната приказна за тренерот кој го направи Федерер најдобар тенисер (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Отказот на Сари ќе го чини Јувентус 20 милиони евра, ќе летаат и директорски глави во Торино

Слободен печат

Вавринка не размислува да игра на УС Опен: Условите во Њујорк се невозможни

Слободен печат

Кавани го направи изборот, ќе потпише тригодишен договор со португалскиот гигант

Слободен печат

Ботас пред Хамилтон во квалификациите, замената Хулкенберг заврши како трет во квалификациите

Слободен печат

Боксерскиот спектакл на Тајсон виси поради марихуаната?!

Слободен печат

Зарко ја освои пол позицијата во Брно

Слободен печат