Е, ова е газда: Погледнете што ќе направи Ед Ширан за своите вработени за време на пандемијата!

Англискиот музичар Ед Ширан (29) на неговите вработени во својот ресторан ќе им исплаќа цела плата додека трае пандемијата на коронавирусот, а исто така им апелирал да најдат уште еден работа или пак да волонтираат за време на кризното време.

Музичарот кој е „тежок“ блиску 200 милиони фунти ќе покрие цели плати на своите десетина вработени во неговиот „ Bertie Blossoms“ во Лондон.

Ширан на своите вработени им кажал дека никој нема да биде скратен од плата и кажал дека би бил среќен кога за време на кризата би волонтирале.

– Ед на сите им кажа да не се грижат, дека тој ќе им ги покрие сметките и дека ќе ги виде сите откако ова сра*е ќе помине и светот ќе се врати во нормала – рекол извор близок на Ширан.

Прочитајте и...  За Џеј Ло важат други правила: Пејачката забележана како вежба во затворена теретана (ФОТО)

– Менаџерите цело време ќе го проверуваат ресторанот и ќе се трудат се да биде безбедно и сигурно за време на кризата – додал изворот.

– Ед на вработените им кажа дека можат ако сакаат да побараат и некоја друга работа за време на кризата или да помогнат на својата нација со тоа што ќе волонтираат – додал изворот.

– Ресторанот на Ширан е отворен во ноември 2019 година и стана многу популарен помеѓу славните личности во Лондон.

Прочитај повеќе

Популарната водителка позираше во проѕирна маица, лајковите не престануваат (ФОТО)

Слободен печат

Актерот Атанас искрен: После карантинот ќе се разведам! (ФОТО)

Васко Спасоски

Како изгледа карантинот кога сте екстра богати (ФОТО)

Слободен печат

Овие девојки воопшто не личат на своите познати мајки: Грешка во генетскиот код! (ФОТО)

Слободен печат

Кога таа предава и татковците следат настава: Оваа наставничка е хит во Србија! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Поранешниот ангел на „Викторија Сикрет“ се соблече во карантин и ја „вжешти“ атмосферата! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ХИТ фотографија: Како е да се биде мајка, а да се работи од дома? (ФОТО)

Слободен печат.

Се појавија нови заеднички фотографии, Ирина Шајк не се одвојува од милионерот (ФОТО)

Слободен печат

Нема да го препознаете: Горан Пандев има нов „карантински“ имиџ (ФОТО)

Васко Спасоски

Кралицата денес ја обожава Кејт, а порано за неа зборуваше дека е мрзлива – Поради тоа Вилијам и дал интересен прекар!

Слободен печат

Во осумдесетите мажите лудуваа по неа, а таа сега се сврши со долгогодишната девојка (ФОТО)

Васко Спасоски

Ги нарекуваа „недопирливи”, беа најпопуларен пар, а потоа актерот ја остави во емисија во живо

Слободен печат